Expudice Speyside 2010 (s lehkým dotekem Highlands)

Cíle Expudice, která znamenala návrat Mužů od Týna do Speyside po 15 měsících, byly jasné a čisté. Naplnit své dva sudy Macallan EnPrimeur. Zažít realizaci myšlenky, která stála u zrodu sdružení. To byl Plán 1 a Hlavní cíl. Vše se odvíjelo od čtvrtku, 12.srpna 2010 - dne, který The Macallan Distillery stanovila jako Filling Date Macallan EnPrimeur sudů a kdy se do Macallanu sjeli ti, kteří se stejně jako Muži od Týna rozhodli využít tuto unikátní příležitost, a ve stanovený den a hodinu přijeli , aby naplnili své sudy a pořádně si tuto událost užili.

Jenže Speyside je tak rozlehlé, že tak jako tak neodoláte, a nezůstanete na jednom místě, když whisky je přítomná prakticky všude - všude je tolik míst, která nesou punc legendy (ať už ve spojení s whisky, hostorií, či jinak) a nevyužít příležitosti by byl jednoznačný hřích. Navíc když z cesty před 15 měsíci zůstává tolik míst, které nebyl sdostatek času poznat a užít si je.

Na tom všem byl postaven itinerář cesty (středa - neděle), Men of Tyn(e) Speyside Expudice 2010:

RUZYNĚ - HEATHROW - ABERDEEN, skoro již tradiční cestovní osa se známými záchytnými body.

CRAIGELLACHIE, CRAIGELLACHIE HOTEL, legendární střed Speyside, místo, kde začíná a končí (nebo by měl začínat a končit) každý Speyside Whisky Trip, s hotelem v němž jen dislokován proslulý a Michaelem Jacksonem doporučovaný the QUAICH BAR a kde 12 Men of Tyn(e) jsou se od května 2009 členy zdejšího prestižního THE CRAIGELLACHIE HOTEL MALT WHISKY CLUBU.

THE MACALLAN EN PRIEMUER CASK FILLING DATE s rozsáhlým programem připraveným pro členy The MACALLAN ENPRIMEUR CASK FAMILY.

CARDHU DISTILLERY, místo, které je nejen matkou mezi členy 12 Men of Tyn(e) tolik populární sladové whisky (na baru MoT v sekci „FINE TONGUE/JEMNÉ JAZYČKY), ale i prapůvodním domovem Johnnie Walkera, populární to blendované whisky, whisky, na které nejeden z členů sdružení začínal.

THE GLENLIVET DISTILLERY, palírna z údolí Glen Livet, kde se vaří jedna z nejprodávanějších sladových whisek, a kde měsíc před Muži od Týna Princ Charles slavnostně otvíral novu část výrobny.

DUFFTOWN, město - centrum whisky ze Speyside, které je třeba poznat důkladněji.... vždyť je to mimojiné i místo, kde byl na útěku z Azkabanu naposledy spatřen Sirius Black (než se patrně v nedalekých Bradavicích setkal se svým kmotřencem HARRY POTTEREM).

DUFFTOWN GOLF CLUB (Co by byl výjezd do Skotska bez rekognoskace míst, která dala světu hru nazývanou Golf, že ?)...

GLENDRONACH DISTILLERY, palírna na pomezí Speyside a Highlands., proslavená (a nejen mezi členy sdružení) svou legendární karamelovou patnáctkou z dob před svým uzavřením (a znovuotevřením).

ABERDEEN, město, na skotské poměry a po týdnu v „pustině" (byť okouzlující) velkoměsto. S přístavem. A potenciálem přesvědčit, že nabízí i něco jiného než letiště, že je schopné poskytnout trochu relaxační útěchy velkoměstského typu a ukázat zda místní SATURDAY NIGHTS probíhají ve stejném duchu jako v jiných skotských městech, kde Muži od Týna měli tu čest být v pátek či sobotu....

ABERDEEN AIRPORT - HEATHROW - PRAHA RUZYNĚ, aneb druhá, méně radostná část cesty tam a zpátky...

Itinerář zahrnoval i některé další doporučená místa (kdo jiný než Michael Jackson doporučuje ...): BAR HIGHLANDER v Craigellachie a MASHTUN v Aberlouru.
Vypadly z něj, pro tentokrát, z důvodů využití jiných voleb, destilérky GLENROTHES, BALVENIE a CRAGGANMORE, které byly (a zůstávají) na MoTovském seznamu pro Speyside

A výsledek a dojmy, poznatky  ? HASTE YE BACK!

 

 

Diskuse k článku
Přihlásit: Uživatelské jméno:

Heslo:


Nevím heslo