Islay, Islands and West Coast Virtual Tour 2010 (Květen, 2010)

Men of Tyn(e) Islay, Islands and West Coast Virtual Tour 2010

20. Května 2010.

Praha, Klubový bar Men of Tyn(e)

 

 Itinerář/Rekapitulace
(..aneb jak zaznamenal nejmenovaný zpravodaj):

 

 

PART 1: OVERTURE (+/-16.00 – 19.00 )

Účinkují hokejisté České republiky a Finska (Slovenští hokejisté také chtěli účinkovat, ale nakonec se, k žalu přítomných, nekvalifikovali)

Lehké studené a vychlazené občerstvení k uhašení akutního hladu přichází vhod, neb atmosféra je (díky hokejistům) dlouho třeskutě napjatá, až k nedýchání

Na stole tančí kráska Glenmorangie (šaty měla měnit po každém gólu ve finské síti, nakonec je měnila jen jednou, protože po druhém vítězném gólu zůstala již bez šatů....resp nezůstala vůbec). O přestávkách cestovatelé nostalgici ukápnou slzu nad sklenkou z destilérek, kde měli být (nikoliv však virtuálně) minulý týden, ale řízením osudu nebyli (Oban, Tobermory. Ben Nevis)

 

PART 2 :  MAIN DISH COURSE A/ANEB DOVYPLAVENÍ ADRENALINU (+/-19-20.00)

Aperitiv (v předznamení dalšího) : Ardbeg Blasda

Podává se teplé občerstvení z grilu. Po čase se nikdo nevzpomene, zda to obravdu bylo či nebylo plemeno ANGUS s Aberdeenshire.

Grilovaný tuřín se nepodává, neb v České republice takovou věc nikdo nezná, nepěstuje a nejí (o nadnárodních řetězcích nemluvě) a vyslaní poslové na německou stranu drsného Krušnohoří  nakonec odtamtud hlásí totéž (prý tak krušno, aby jedli „die weise ruebe“ či „den ruebenkohl“ tam není). Skopové výpečky jsou po testu rovněž z menu vypuštěny (protože « vůně » je nesnesitelná) .... nicméně k použití k masu zústává chutney určené pro skopové maso, takže ............. kdo ví, záleží jen na představivosti..............

 

PART 3: LET´S SAIL (20.00 - .............)

V režii MoT Islay Klubu pod vedením jeho protagonisty Jindřicha (s asistencí předsedy coby hlavního barmana) nastává hlavní část programu, virtuální projížďka po Islay, pro některé zájemce i s krátkou zastávkou na ostrovech Skye, Arran a Jura. Na baru je/bylo k dipozici celkem 21 ostrovních kousků z 11 ostrovních destilérek).

Přistání na Costal Highlands obstarává dobře vychovaná čtrnáctka Clynelish, nebo, v případech hodných zřetele a s osobním svolením předsedy,  zbouraná třicítka Brora.

 

MIMO PROGRAM/ITINERÁŘ

Vytrvalci se tajně dopravili na Orkneje. Což jsou také Ostrovy, ale hlavně skýtají největší poklad. Klubovou Highland PArk 34yo Men Of Tyn(e).

  

Slainthe !

 

FOTOGALERIE: Není k dipozici (TYGIF)

 

 

 

Diskuse k článku
Přihlásit: Uživatelské jméno:

Heslo:


Nevím heslo