Skotsko

... místa v domovině skotské whisky, která rozhodně stojí za to:

Aberdeenshire, Highlands:

ABERDEEN - UBYTOVÁNÍ V HOTELU MALMAISON PLUS ABERDEEN SATURDAY NIGHT OPTIONS:
Malmaison Aberdeen, 49-53 Queens Road , Aberdeen , AB15 4YP. Blíže viz: http://www.malmaisonaberdeen.com/the-hotel
Slogan :
"... we have everything you need to make your trip to Aberdeen as pleasurable as it possibly can be. With wow-factor suites, delicious fine-dining, dangerously good cocktails, an exclusive whisky snug and wine cellar, an excellently equipped gym, and prime location in the centre of Aberdeen, we're sure you'll be satisfied...."
nelže.
Vystylovaný moderní hotel, umístěný v nejkrásnější části tohoto přístavního města a zároveň v dochozí vzdálenosti do centra, nabízí vše, co slibuje. Ani před manželkou či přítekyní se za takový výběr nemusíte stydět.

Pro vyhládlé a žíznivé MALMAISON BRASSERIE . Chtějte stůl v „The Kitchen". A Whisky si dejte v přilehlých místnostech Malmaison - Whisky Snug (doporučeno též Scotch Malt Whisky Society)
Blíže viz : http://www.malmaisonaberdeen.com/indulge/brasserie
http://www.malmaisonaberdeen.com/indulge/whisky-snug

Pro unavené ..." ubiquitous plasma screens and even the spa ..... „
Blíže viz http://www.malmaisonaberdeen.com/indulge/spa

Pro nezdolné,whisky- či společnostichtivé turisty lze dále doporučit fakultativní návštěvu jednoho z podniků doporučeného Stopařovým průvodcem po galaxii Macallan: baru THE GRILL ABERDEEN  - viz http://www.thegrillaberdeen.co.uk/.
V pátek či sobotu ve večerních hodinách zprvu hlučný a zmatený zdá se, ale vše je na svém místě a funguje jak má.


GLENDRONACH DISTILLERY, Forgue, Huntly, Aberdeenshire
... protože vše je zde jak má být. Klasická palírna z venku i zevnitř, v půvabné vesnicky klidné krajině. Fotogenické. Prohlídka přátelského nikoliv průmyslové stylu, s panákem 12 leté GlenDronach na závěr. Souvenir shop, možnost stočit si vlastní láhev z manažerského sudu, s vlastní personalizovanou etiketou.
Blíže viz http://www.glendronachdistillery.co.uk http://www.scotlandwhisky.com/distilleries/highlands/GLENDRONACH

 

Speyside:

BALLINDALLOCH CASTLE
Kouzelný, typicky skotský hrad, který, ač dodnes užívaný majiteli jako rodinné sídlo, slouží i jako turistická atrakce. Při cestách mezi destilérkami ve Speyside takovou zastávku člověk aby pohledal. Nejen prohlídka, ale i relaxace v prostředí věhlasného parku a zahrad (vše turisticky přístupné), včetně výborné pórkové (či snad tuřínové?) polévky a sendviče....
Blíže viz www.ballindallochcastle.co.uk


DUFFTOWN
Centrum Speyside. Hlavní město whisky, Valhalla všech destilérek. Tak zní některé reklamní slogany. Povinná návštěva pro každého milovníka whisky, pokud se nachází v oblasti Speyside. Šestice destilérek v bezprostředním okolí, vyhlášený Whisky Shop v centru. Nikde prý nechutnají Haggies tak jako nad ránem v Dufftownu, po propité noci.........
Blíže viz http://www.dufftown.co.uk/ , http://www.dufftown.co.uk/whisky_distilleries.php


THE MACALLAN DISTILLERY, Craigellachie
Jedna z královen Speyside. Na kopci nad věhlasným Telford Bridge. Kombinace tradičního i moderního, s profesionálně a přátelsky vedenou prohlídkou, řízenými ochutnávkami (nosing and tasting par excellance). Nově zrekonstruované velké Visitors´Centrum, s jedinečným „muzeem dubu", kde člověk pochopí ....
Kouzelný Easter Elchie House, známý z každé lahve a krabice The Macallanu hned vedle (ptejte se po „zvonkohře" v „tajemné komnatě").
Už jen virtuální návštěva na:
http://www.themacallan.com
napoví ***
(***Pozn:jen při příjezdu od Craigellachie, nahoře na kopci, se nedívejte vpravo. A/nebo ten pohled příští okamžik ze své mysli vytěsněte).

 

Diskuse k článku